yükleniyor

E-Ticaret

E-Ticaret Danışmanlığı

İnternetin hayatın her alanında olduğu günümüzde en fazla kullanıldığı sektörlerden birisi e-ticarettir. Bugün gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde hiçbir ürünü, hiçbir fiziki alanı olmadan faaliyet gösteren e-ticaret platformları var. Üstelik bunlar her yıl en fazla kazanan, en fazla vergi ödeyen listelerinde bulunuyorlar. Bu yüzden sadece internet üzerinden bir e-ticaret sitesi kurarak ya da fiziki mağazanızı, işletmenizi e-ticaret siteniz ile destekleyerek hedef kitlenizi genişletebilirsiniz. Yerel bir işletmeyken küreselbir işletmeye dönüşebilirsiniz.

Bütün bunlar kulağa çok hoş geliyor. Fakat her yıl ticaret yapmak için yola çıkıp yatırımlarını çöpe atan pek çok girişimci oluyor. Çünkü doğru adımlar atılmaz ve doğru stratejiler geliştirilmezse hayalleriniz suya düşülebiliyor. E-ticaret danışmanlığıtam da bu noktada devreye girerek işini, markasını, işlem hacmini genişletmek isteyenlere avantajlar sağlıyor.

E-ticaret danışmanları, işi e-ticaret olan uzmanlardan oluşur. Nerelerde ne yapmanız ne yapmamanız gerektiği konusunda size yol haritası çizerler. Bunu yaparken nerede yanlış yapıyorum sorusunu kafanızdan atarsınız. Kısa sürede hedeflerinize emin adımlarla yürürken aynı zamanda kalıcılığı yakalama fırsatı elde edersiniz.

E-Ticaret Danışmanı Neler Yapar?

E-ticarete ilk yıllarda geçenler çok daha fazla kar elde etti. Şu anda da sektörün liderleri konumuna yükseldiler. Bu yüzden belli alanlarda büyük holdingler ve büyük firmalar bulunuyor. Fakat sektörün genelinin ticaret alanındaki oranı arttı. Dolayısıyla çok geniş bir sektör oluştu. Doğru strateji ve doğru ürünlerle halen girenler kazanabiliyor; fakat birkaç yıl sonra girmeyi ürünler için aynı durum söz konusu olmayabilir.

E-ticaret danışmanlığıbütün bu detayları sizin bütçeniz, hedefleriniz, sektörünüz, ürünleriniz ve hizmet detaylarınıza göre şekillendirir. Bütün bunlar çeşitli aşamalardan geçilerek yerine getirilir:

·         E-ticaret planı: Her ne kadar e-ticaret kolay gibi görünse de sonu hüsranla biten bir sektör olabilir. Bu yüzden bir iş planı ile yola çıkılmalıdır. Elli Dört Ajans e-ticaret danışmanlığıekibimiz sizin için gerekli planlamayı yapacaktır.

·         E-ticaret sisteminin doğru seçimi: E-ticaret siteleri için çeşitli hazır sistemler var. Magento, Opencart, Woocommerce gibi CMS sistemleri fazlaca kullanılıyor. Fakat bütün bu sistemlerin hepsi aynı kalitede değil. Birçoğu satın aldığınız andan sonra sizinle muhatap olmuyor. Ekibimiz bunların seçiminde yardımcı oluyor.

·         E-ticaret sitesine genel yaklaşım: E-ticaret sitelerinin dizaynı çok önemlidir. Siteler, satılan ürün konseptine göre dizayn edilmeli, müşteri için kolay kullanılabilir olmalıdır. Ürünler kategori edilirken ve diğer alanlarda SEO açısından dikkatli olunmalıdır. Kullanıcılar en az hamle ile alışveriş yapabilmeli, aradıkları ürüne ulaşabilmelidir. Ekibimiz deneyimlerini size aktarmaktadır.

·         Sosyal medya yönetimi: E-ticaret dendiği zaman sadece Google akla gelmemeli. Bugün satışlar Google’ın dışına da taşmıştır. Instagram, Pinterest gibi sosyal medya platformlarından e-ticaret sitelerine çok fazla trafik geliyor. Bu trafik kaynaklarının doğru şekilde yönetebilmesi, organize edilmesi satış rakamlarınızın artmasında pay sahibi olacaktır. Ekibimiz sosyal medya üzerinden satış yapmanın ve sosyal medya üzerinden web sitenize yönlendirmenin nasıl olacağını, trafik yoğunluğunun nasıl arttırılacağını detaylı olarak sizinle paylaşacaktır.

·         Reklam: Reklam, ticaretin vazgeçilmezidir. Doğru reklamları doğru yerlerde doğru kişilere göstererek satışlarınızı arttırabilirsiniz. E-ticaret danışmanlığıbu konuda yardımcı olur.

E-Ticaret Danışmanlığı ve SEO

SEO, yani arama motoru optimizasyonu diğer tün alanlarda olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de önemlidir. SEO çalışmalarının e-ticarete göre yapılması web sitenizin hem arama motoru dostu hem de kullanıcı dostu bir site olmasını sağlar. Bunun için ürün girişleri, resim optimizasyonları, kategori optimizasyonları ve daha pek çok detay vardır. E-ticaret danışmanlığıçözümlerimizle sitenizin SEO uyumlu olması sağlanmaktadır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!