yükleniyor

Web Tasarım

Web tasarım

Web tasarım, kurumsallaşma adına günümüz teknolojisinde yapılacak en temel yatırımdır. Her şeyin internet üzerinden döndüğü ortamda başarılı ir web sitesi ile dijital pazarda rekabet edebilmeniz için mutlaka web tasarıma ihtiyacınız vardır. Pazarlama ve globalleşme adına gerçekleştireceğiniz bir web projesi, markanız adına yapılmış en önemli yatırım olacaktır.

Firma olarak bizler uzun zamandır bu alanda aktif görev yapıyoruz. Kaliteli ve estetik birSakaryaweb tasarımsahibi olmak isteyen firmalara, kuruluşlara, organizasyonlara ya da şahıslara hem tasarımları itibariyle hem de teknik altyapıları itibariyle fark yaratan web tasarım çözümleri sunuyoruz. Gelişen teknolojiye ve sürekli değişen moda akımlarına son derece pratik biçimde adapte olan bir yazılım ve tasarım ekibiyle çalışıyoruz. Tamamen size özel, özgün, hızlı, estetik ve bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacak web sayfaları geliştiriyoruz.

Elli Dört Ajans olarak her tasarımımızda aynı titizlikle çalışıyor, disiplini elden bırakmadan bütün projelerimizi en ince ayrıntılarına kadar detaylandırıyoruz. Alanında uzman yazılım mimarları, grafikerler ve sistem mühendislerimiz ile multidisipliner çalışmalara imza atıyoruz. Hedeflerinizi, sektörünüzü, rakiplerinizi ve diğer bütün detayları sizin isteklerinizi göz önünde bulundurarak projelendiriyoruz. En üst sıralarda yer almanız için sadece size özgü çalışmalar yapıyoruz.

Kaliteli ve Özgün Web Tasarım Projeleri

Bir web tasarım çok geniş bir projedir. Bunun için çeşitli aşamalardan geçilmesi gerekir. Öncelikle hedeflerin net olarak belirlenmesi, ihtiyaç analizlerinin, veri analizlerinin, çözüm önerilerinin yapılması gerekir. Ardından bütçe, içerik, zaman gibi kaynaklar ortaya konur. Planlamalar gerçekleştirilir. Grafik tasarım ve projenin genel konsepti belirlenir. Yazılımsal ve kod geliştirmeleri uygulanır. Erişilebilirlik, performans, hız ve diğer testler yapılır. Son olarak da hızlı ve kesintisiz bir web serverda yayına başlanır.

Elbette web tasarım, web sitesi yayınlanınca bitmiş olmuyor. Herhangi bir değişiklikte, güncellemede de destek gerekiyor. Web sitenizin bulunabilir olması, yaşatılması, yayılması gibi detaylar en az tasarım kadar önem taşıyor. Çünkü bir web sitesinin amacı, etkileşim sağlamaktır. Ziyaret edilmek, hedef kitleye ulaşmaktır. Ürün satılıyorsa ürün alıcılarına, hizmet satılıyorsa hizmet alıcılarına ulaşmaktır. Aksi taktirde siteniz milyonlarca web sitesinden birisi olarak kalacaktır. Bu da hem emeğinizin hem paranızın boşa gitmesine neden olur.

Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Bir web tasarımın asgari sahip olması gereken özellikler şunlardır:

·         Özgünlük: web sitenizin sadece size özel ve özgün olması gerekir. Kendi sektörünüzde yüzlerce kez yapılmış web tasarımlardan ayrılmanız gerekir. Çünkü internet, milyonlarca web sitesinin olduğu bir alan. Bu yüzden öne çıkabilmek için gerek tasarım gerekse içerik bakımından özgün olmalısınız. Görselliğinizle fark oluşturduğunuz gibi özgün metinler ve içerikler yayınlamalısınız.

·         İçerik: Web siteniz 7/24 çalışan bir müşteri temsilcinizdir. Siteniz üzerinden müşterilerinizle ne kadar sağlıklı etkileşim kurabilirseniz satışlarınız, markalaşmanız o kadar artar. Müşterilerinizle net ilişki kurmalı, güvenilir olduğunuzu göstermeli ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamalısınız. Buna yönelik bir dil geliştirerek bu dili içeriklerinizde kullanmalısınız. Aksi taktirde çalışmayan sayfalar, yavaş açılan sayfalar, dilbilgisi kurallarından yoksun metinler, anlaşılamayan kurgular hedef kitlenizi rahatsız edecek, olumsuz birintibaa yol açacaktır.

·         Erişilebilirlik: Erişilebilirlik web sitenizin bütün bilgisayarlardan, tabletlerden, akıllı telefonlarda ve chrome, opera, firefox gibi bütün tarayıcılardan açılabilmesini, sayfalarda dolaşılabilmesini ifade eder. Bugün kullanıcılar internete çok farklı kanallardan erişmektedir. Bu yüzden potansiyel müşterileriniz baz alınarak altyapı sistemleri düzenlenmelidir. Sitenize giren bir kişi rahatlıkla aradığını bulabilmeli, hedeflerine ulaşabilmelidir.

·         Hızlı yüklenme: Günümüzde insanların en önemli varlıklarından birisi zamandır. Zamanı çok hızlı yaşarlar ve karşılarındakinin de hızlı olmasını isterler. Bu yüzden sitenizin hızlı yüklenmesi gerekir. Bu, kodlama başarınızı da yansıtır. CSS3, HTML5 standartları oldukça hızlı siteler yapamaya imkân vermektedir. Bunun dışında serverinizin güçlü olması, bant genişliğinin yüksek olması gerekir. Bütün bunlar müşterilerinizin ürün ve hizmetlerinize en kısa sürede ulaşmasını sağlar.

·         Arama motoru optimizasyonu: Web tasarım konusunda mutlaka arama motorlarının mantığını bilmek gerekir. Arama motorları web sitelerini neye göre sıralar bunu bilirseniz o kriterlere riayet eder ve arama sonuçlarında ilk sayfalarda yer alırsınız. Bu da görünürlüğünüzü arttırır. SEO adını verdiğimiz bu çalışmalar, tasarımın en başından itibaren dikkate alınırsa her sayfanız arama motorlarında indekslenebilir bir yapıda olur.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!