yükleniyor

Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik ve Logo

İnternet dünyasında var olabilmek için en temel gereksinimlerden birisi logo, diğeri de kurumsal kimlik tasarımıdır. Her ikisi seçilirken ve tasarlanırken çok yönlü bir çalışma yapılması ve aynı zamanda birbirleriyle uyumlu, tamamlayıcı olmaları icap eder. Kurumsal kimlik ve logoçözümlerimiz tam da bu noktada ihtiyaçlarınızı karşılar.

Logo, aynı zamanda kurumsal kimliğin temelidir. İyi bir logo, bir firma, bir kurum için en akılcı ve en getirisi yüksek yatırım olur. Kaliteli bir hizmet veren firmanın kesinlikle kaliteli bir logosu olur. Tüketiciler nazarından da bir firmanın logosunun kalitesini, firmanın hizmet ve ürünlerinin kalitesini yansıtır. Bunun dünya tarihinde pek çok örnekleri vardır. Kimi zaman firmalar yıllar sonra logolarını değiştirme yoluna gidebilirler; fakat yeni bir logonun benimsenmesi uzun zaman alabilir. Hatta çeşitli spekülasyonlara neden olabilir. Bu yüzden kurumsal logonuzu tasarlarken şu hususları dikkate almalısınız:

·         Logonuz benzersiz olmalı.

·         En fazla bilgiyi en kısa sürede karşıdakilere vermeli.

·         Bütün kitleler tarafından rahatlıkla algılanabilmeli.

·         Firmanızın ürünleriyle, hizmetleriyle, renkleriyle, biçimleriyle ve diğer özellikleriyle ilişkili olmalı.

·         Firmanızın ruhunun somutlaşmış haline dönüşmeli.

·         Bütün yüzey ve boyutlarda rahatlıkla uygulanabilir olmalı.

·         Çeşitli medyalarda ve yüzeylerde yeniden uygulanırken ek masraflara yol açmamalı.

·         Göze ve zihne hitap edebilmeli.

Kurumsal Kimlik ve Logo Neden Önemlidir?

Kurumsal kimlik ve logobir firmanın bugününe ve geleceğine bakar. Kurumsal kimlik dediğimiz, bir şirketin sahip olduğu imajın dışarıya nasıl yansıttığını gösteren işaretler bütünüdür. Bir markanın, firmanın, kurumun şirket içi ve şirket dışı duruşunu, davranışını, yani imajını yansıtan bütün kavramlar şirketin kurumsal kimliğini oluşturur.

Kurumsal kimlik sayesinde firmalarda yaşanabilecek kimlik karmaşası önlenmiş olur. İyi kurgulanmış bir kurumsal kimlik, hedef kitlenin, müşterilerin ve diğer firmaların nazarında saygınlık kazandırır. Etkili ve akılda kalıcı bir kurumsal kimlik, firmalar tarafından özümsendiğinden dolayı firmanın prestijinin artmasını sağlar. Akıllarda kalıcılığını arttırır.

Kurumsal kimliğin temel unsuru, firmanın adıdır. Firmanızın adı, kendi ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizden ayrı şekilde ayarlayabilmenize imkân verir. Akılda kalıcı bir logo, tarzınızı şekillendirir ve sizi diğerlerinden ayıran görsel bir işarete dönüşür. Her renk tonunun kendine has bir dilivardır. Farklı duyguları ve duyuları harekete geçirir. Bu yüzden kurumsal kimlik ve logoinşasında renk kombinasyonlarının dengesi mesajlarınızın hedef kitleye doğru şekilde gönderilmesini, akılda kalıcılığının yükselmesini sağlar. İyi tasarlanmış bir kırtasiye kuruluşunuzun imajını yükseltmeye yardımcı olur ve herhangi bir endüstride kurumsal tarzınızı en iyi şekilde tanıtmanızı sağlar.

Kurumsal kimlik, görsel, işitsel iletişim başta olmak üzere çok boyutlu bir imaj çalışmasıdır. Bunun amacı firmaların kültürel, tarihsel, coğrafi kimliklerini, idealleriniz, kuruluş amaçlarını, ürünlerini, hizmetlerini en etkili şekilde hedef kitleye aktarır. Markanızı belleklere kazır. Görsel hızda markanızın özelliklerini yansıtır. Ürün ve hizmetlerinizin kalitesi hakkında fikir verir.

Profesyonel Kurumsal Kimlik ve Logo Çözümleri

Kurumsal kimlik ve logobir kurum için daha kuruluştan önce dikkate alınması gereken detaylardır. Fakat kimi zaman kurumsal kimliklerin yenilenmesi de gerekebilir. Sakaryakurumsal kimlik ve logoçözümlerimiz kapsamında çıkmaya niyetlendiğiniz yolda logo ve kimlik inşasında yardımcı oluyoruz.

Tamamen alanında yetişmiş, gerekli eğitimleri almış ve deneyim sahibi kadromuzla çalışıyoruz. Firmanızın geçmişini, geleceğini, hedeflerinizi, sektörünüzü, hizmetlerinizi ve diğer bütün detayları sizlerle birlikte planlıyoruz. Özveriyle çalışıyor, tasarım trendlerine hâkim tasarımcılarımızla en etkili şekilde fark edilmeniz için çalışıyoruz. Dijital ya da basılı fark etmeksizin uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Uzun soluklu çözümler geliştiriyoruz.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!